Hako2024
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Najpierw zamiatamy
(2016-01-08)
Współczesny rynek maszyn czyszczących w dużej mierze opiera się na regule, że pierwszym i ostatnim urządzeniem, które należy zakupić jest szorowarka automatyczna. Nic bardziej mylnego. Firma Hako próbuje przeciwstawić się takiemu podejściu i uzmysłowić klientom, że szorowarka oczywiście jest niezbędna, jednak pierwszeństwo w zakupie i zastosowaniu powinna mieć zawsze zamiatarka.

Świadomość, w jaki sposób powinny przebiegać procesy czyszczenia podłóg, jest niestety ciągle niewielka. By potraktować proces sprzątania, jako następujący po sobie cykl czynności należy spojrzeć na nie w nieco szerszy sposób.

Po pierwsze zamiatanie
Dlaczego należy zacząć od zamiatania? Proces oczyszczania podłóg na szeroką skalę jest w tym wypadku dokładnie taki sam, jak w przypadku małych powierzchni. Najlepszym przykładem będzie tutaj własne mieszkanie. Czyszczenie podłogi w naszych czterech kątach każdorazowo zaczyna się od tej samej czynności, czyli od zamiatania, dzięki któremu usuwamy zarówno większe, jak i mniejsze elementy znajdujące się na jej powierzchni. Dzięki temu nie rozmazujemy kurzu i zanieczyszczeń, których przecież chcemy się pozbyć. Dopiero po wykonaniu tej czynności można przejść do kolejnego etapu, jakim będzie mycie, by na końcu cyklu przeprowadzić konserwację. Żadna pani domu nie wykona tych czynności w odwrotnej kolejności, czy też z pominięciem jakiegoś elementu. W przypadku dużych powierzchni produkcyjnych czy hal sklepowych będzie dokładnie tak samo.

Na potrzeby ogólne możemy wyróżnić dwa typy sprzątania podłogi. Pierwszą kategorią o znaczeniu podstawowym będzie zamiatanie. W celu podniesienia jakości posadzki ta czynność jest  koniecznością. Istnieją rzecz jasna powierzchnie, które należy tylko i wyłącznie zamiatać, można też wskazać powierzchnie, które będziemy zamiatać oraz myć, ale nie ma takiej powierzchni, którą będziemy tylko i wyłącznie myć. Czynności mycia nie można przeprowadzić bez gruntownego pozbycia się wszelkich elementów stałych, takich jak pył, piasek czy też kamienie. Bez zamiatania po prostu nie można przejść do dalszej pracy. – dodaje Piotr Kałymon, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w firmie Hako.

Pominięcie czynności zamiatania może doprowadzić do niepożądanych skutków. Po pierwsze nasze sprzątanie nie da zadowalających efektów. Brud może na nowo zostać rozniesiony na całej powierzchni. Po drugie przystępując do mycia powierzchni bez uprzedniego jej oczyszczenia narażamy się na działanie substancji, które na niej zalegają. W skrajnych przypadkach zawarte w pyle substancje chemiczne mogą wchodzić w reakcję z wodą i środkami czystości. Może to mieć szkodliwe działanie nie tylko na samą posadzkę, ale także na urządzenie myjące. Dochodzi wtedy do szybszego zużycia się szczotek oraz innych elementów maszyny. W przypadku sprzątania supermarketów może to być zabrudzenie kółek w wózkach, w zakładach przemysłowych będzie to zabrudzenie wózków transportowych, szyn i prowadnic. Wszystkie urządzenia wyposażone w łożyska będą wtedy mocno narażone na szkodliwe działanie piasku czy też pyłu. Jeśli nie zostanie on zamieciony, w każdej chwili może wzbić się w górę, by potem unosić się w powietrzu i ostatecznie osiąść na meblach, urządzeniach czy magazynowanym towarze. Z zaistnienia takich sytuacji trzeba zdawać sobie sprawę, ponieważ narażamy się nie tylko na brudną podłogę, ale przede wszystkim na straty ekonomiczne.

Podstawą jest regularne utrzymywanie czystości. To co nas gubi, to brak systematyczności. Gdybyśmy poświęcili więcej czasu na systematykę zamiatania, tak zewnętrznego, jak i wewnętrznego, proces mycia moglibyśmy ograniczyć do niezbędnego minimum. I należy tu dodać, że mycie jest czynnością znacznie droższą i skomplikowaną niż samo zamiatanie. Regularność wystarczy, by utrzymać stały porządek. - podsumowuje Piotr Kałymon.

Dobór zamiatarki oraz jej wszechstronność
W dobie dzisiejszych rewolucji technologicznych, konstrukcja zamiatarki wydaje się nieskomplikowana. Urządzenie składa się ze zbiornika, szczotek zamiatających, filtra oraz napędu. Podczas usuwania nieczystości dochodzi do kontaktu szczotki z podłożem, a następnie przetransportowaniem zanieczyszczenia do zbiornika. To cały proces. Różnice pomiędzy urządzeniami tkwią w sposobie operowania maszynami oraz w ich napędzie.

Dobór zamiatarki zależy przede wszystkim od dwóch podstawowych czynników: po pierwsze od wielkości zamiatanego obszaru, po drugie od tego czy praca będzie się odbywała na wolnym powietrzu czy też w przestrzeni zamkniętej. W zależności od tego można zdecydować się na model o napędzie elektrycznym lub spalinowym. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości specjaliści z firmy Hako pomagają zoptymalizować wybór najodpowiedniejszego urządzenia.

Zamiatarki Hako mają możliwość zastosowania różnego rodzaju szczotek oraz filtrów, które są dobierane w zależności od tego, jakiego typu powierzchnie mają zamiatać i jak drobny pył ma być zatrzymywany w zbiorniku. Dzięki swojej konstrukcji bezproblemowo radzą sobie z nietypowymi powierzchniami, takimi jak wykładziny podłogowe, dywanowe oraz nawierzchnie sportowe np. tartan. Każda zamiatarka wyposażona jest w mechanizm regulacji szczotek, które w razie potrzeby można ustawić tak, by działały jak trzepaczka. Szczotki uderzają o powierzchnię, wzbudzając zabrudzenia, które momentalnie transportowane są do zbiornika, nie roznosząc pyłu dookoła.

Dlaczego Hako?

Firma Hako może poszczycić się ponad półwieczną tradycją produkcji zamiatarek. To, co ją wyróżnia, to stosowanie sprawdzonych i skutecznych rozwiązań konstrukcyjnych. Unikalne filtry, odpowiednio dobierane szczotki o dużym stopniu regulacji i co najważniejsze sprawdzony efekt bezpyłowego zamiatania. To główne atuty zamiatarek firmy Hako. Inteligentne rozwiązania konstrukcyjne poszerzają użyteczność tych maszyn, które radzą sobie zarówno w prostym otoczeniu, jak i podczas skomplikowanych prac w niesprzyjających i trudnych warunkach.
Firma Hako stawiając dobro klienta na pierwszym miejscu zadbała o bogatą sieć serwisową opartą o własne oddziały i własnych serwisantów. Przekłada się to na bardzo szybki dostęp do części zamiennych, szybką naprawę czy przegląd, a komfort współpracy gwarantuje system maszyn zastępczych.
 
 hako.png
 
Firma Hako powstała w 1948 r. Dzisiaj, jako jeden z wiodących producentów maszyn czyszczących na świecie, obecna jest w ponad 60 krajach na wszystkich kontynentach. Od ponad 15-stu lat działa także w Polsce. To jedyna firma na rynku z tak szeroką oferta maszyn do kompleksowego utrzymania czystości wnętrz i całorocznego utrzymania terenów zewnętrznych. HAKO POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie to polski oddział niemieckiego holdingu i lider krajowego rynku maszyn czyszczących. Firma posiada oddziały w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Gdańsku. Dzięki temu HAKO POLSKA dostarcza rozwiązania czyszczące i zapewnia niezawodny serwis na terenie całej Polski.

Obecnie pod marką HAKO dostępne są:
szorowarki automatyczne, bezpyłowe zamiatarki przemysłowe, odkurzacze, polerki, maszyny jednotarczowe, pojazdy wielofunkcyjne i nośniki narzędzi do całorocznego utrzymania terenów miejskich oraz obszarów zieleni, środki czyszczące oraz systemy dozowania i napełniania.